قیمت ورق های شیروانی

قیمت ورق های پوشش سقف شیروانی + جدول قیمت از نگاه کارشناسان اقتصادی

( توجه : مطالب زیر نظریه کارشناسان در حوزه اقتصاد بوده و اصطلاحات و قیمت ها تقریبا همگی دقیق و درست نیستند و فقط جهت ارزیابی توسط شما عزیزان در سایت قرار داده شده است . برای پیگیری میتوانید به آدرس سایت مرجع در انتهای مطالب مراجعه کنید با تشکر مرکز سقف ایرانیان : مجری خدمات سقف شیبدار ویلایی و آردواز و انواع شیروانی و سوله در سراسر کشور

ورق‌های طرح سفال چند ؟ + جدول قیمت

در حال حاضر اصلی‌ترین متریال جهت پوشش سقف‌های شیبدار ورق‌های فلزی هستند. ورق‌های فلزی شیروانی در ضخامت‌های مختلفی قابل تولید هستند.

شهلا روشنی: در حال حاضر اصلی ترین متریال جهت پوشش سقف‌های شیبدار ورق‌های فلزی هستند. ورق‌های فلزی شیروانی در ضخامت‌های مختلفی قابل تولید هستند. همایون حقیقت، کار‌شناس فروش ورق‌های طرح سفال به اقتصادنیوز گفت: طرح سفال ورقی است که جهت پوشش سقف‌های شیروانی، آلاچیق‌ها و سردر ساختمان به کار می‌رود.

این محصول که از ورق رنگی و گالوانیزه با ضخامت۰٫۴تا۰٫۶ میلی متر تولید می‌شود به صورت دو مدل در بازار یافت می‌شود. ورق طرح سفال در دو نوع ژنوا (جنوا) که طول آن متغییر و عرض آن یک متر و طرح تایل با طول یک متر و عرض ۴۰سانتی متری (سه عدد از این تایل‌ها یک متر مربع را پوشش می‌دهد) قابل عرضه است. وی ادامه داد: ورق موجدار طرح سفال ورقی بسیار سبک است که از دور نمای سفال را ایجاد می‌کند با این تفاوت که بسیار سبک‌تر، ایمن‌تر از سفال بوده و مشکلات سفال شامل شکستگی، پوسیدگی و غیره را ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که بزرگ‌ترین مشکل ورق‌های طرح سفال چیست؟ اظهار کرد: متاسفانه این محصول استاندارد سازی نشده (عدم تدوین استانداردهای لازم برای تولید ورق‌های پوششی طرح سفال) و این مورد باعث شده است برخی از این موضوع سوء استفاده کرده و اجناس نامرغوب را به مشتریان عرضه کنند.

این فعال ساختمانی در مورد تشخیص محصول خوب عنوان کرد: محصول خوب محصولی است که بر اثر باران یه قطره هم نشتی نداشته و البته در مقابل باد و تگرگ با حفظ رنگ مقاومت خوبی نیز داشته باشد. ورق‌های وارداتی در مقابل ورق‌های تولیدی شایان پناهی، وارد کننده تاپ‌تایل‌های کره‌ای طرح سفال هم در مورد این تایل‌ها به اقتصادنیوز گفت: این محصولات دارای هفت لایه پوشش برروی ورق گالوانیزه است (این پوشش‌ها همگون و با ضخامت نامحسوس است) که علاوه بر زیبایی باعث افزایش کیفیت و دوام این محصول می‌شود. از این هفت لایه فولاد پنج لایه روی ورق و دو لایه در پشت ورق قرار می‌گیرد.

وی در مورد اولین پوشش اظهار کرد: پوشش  اول این تایل‌ها روکشی از زینک الومینیوم است تا جایی که می‌دانید زینک مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی ایجاد می‌کند و باعث طول عمر بالای پوشش‌ها می‌شود. لایه دوم نیز اکرلیک رزین است.«این لایه مانع فرسایش تایل می‌شود. پناهی در مورد لایه سوم و چهارم نیز عنوان کرد: لایه سوم لایه پایه با خاصیت چسبندگی است (این لایه باعث نگه داشتن سنگریزه‌ها بر روی تایل می‌شود). لایه چهارم سنگریزه است. برای این کار سطح خارجی تایل با سنگریزه‌هایی که مقاوم در برابرتغییر رنگ در درازمدت هستند پوشیده شده است. این سنگریزه‌ها طبیعی هستند که با درصدی رنگ شارژ شده است. پناهی در مورد لایه پنجم گفت: لایه پنجم مربوط به لعاب است این لایه باعث درخشندگی سطح تایل وسنگدانه‌ها می‌شود و در عین حال مانع از نفوذ گرد و غبار به خلل و فرج سطح تایل می‌شود.

این وارد کننده در مورد پوشش‌های زیرین نیز به اقتصادنیوز اظهار کرد: دو لایه استر اپوکسی (محصول را در برابر بخار اب و خورندگی مقاوم می کند) و پوشش ارگانیک زیر ورق‌ها قرار می‌گیرد. وی در این مورد متذکر شد: البته برخی از تولید کنندگان داخلی نیز تاپ تایل‌های با کیفیت تولید می‌کنند اما بیشترین محصول در بازار روز شامل ورق‌های طرح سفال بسیار ساده و با یک لایه رنگی (شبیه به سفال) می‌باشد این ورق‌ها بسیار ساده‌تر از تاپ تایل است. پناهی در مورد قیمت این تاپ تایل‌ها هم گفت: هر عدد از این ورق‌ها ۳۰هزار تومان (طول ۱٫۲۵ متر با ضخامت ۴۰سانتی متر) است.

مزایای ورق طرح سفال
مقاومت در برابر آتش تایل های فلزی قادر به تحمل بیش از ۷۲۰ درجه سانتیگراد حرارت است. همچنین وزن بسیار کم تایل ها باعث می شود در آتش سوزی های داخلی بام دیرتر فرو بریزد.
ایمن در برابر زلزله تایل های فلزی هفت بار سبکتر از سایر پوشش های سقف بوده و با توجه به همپوشانی تایل ها و قفل گشتن آنها توسط میخ های فولادی ریسک ریزش را به حداقل می رساند و مقاومت قابل توجهی در مقابل نیروهای برشی و پیچشی زلزله دارند.
کاربرد آسان این تایل ها از نظر فنی به راحتی امکان تعویض سیستم پوشش فرسوده موجود و یا تبدیل سقف مسطح به شیبدار را در حداقل زمان و هزینه مهیا می کند. در دهه اخیر این حقیقت در ایمن و مقاوم سازی ساختمان های فرسوده، به خصوص اماکن عمومی و حساس مانند مدارس، بیمارستان ها و غیره در سراسر جهان مورد استقبال و حمایت مراجع دولتی و نظامی قرار گرفته است.
۵۰سال عمر مفید مقاوم در برابر نور خورشید و دوام بیشتر رنگ
قیمت انواع تایل سفالی و تجهیزات وابسته در بازار
نام کالا ابعاد(سانتی متر ) ضخامت(میلیمتر ) قیمت(تومان)
تایل ۹۸×۳۷ ۰٫۴ ۶۰۰۰
تایل ۹۸×۳۷ ۰٫۵ ۷۰۰۰
تایل ۹۸×۳۷ ۰٫۶ ۸۰۰۰
تیزه گرد(تایل هاب توسط این تجهیزات به هم وصل می شوند ) ۴۰سانتیمتر طول ۳۵۰۰
تیزه هشتی ۱۰۰سانتیمتر طول ۴۰۰۰
کناره( برای لبه کار کاربرد دارد ) ۱۰۰سانتیمتر طول ۴۰۰۰
کلاهک قطر ۵۰ سانتیمتر ۰٫۸ ۵۰۰۰۰
نما  ۳۳ ۰٫۹ ۱۸۰۰۰
نما ۴۲ ۰٫۹ ۲۲۰۰۰
نما ۵۰ ۰٫۹ ۲۷۰۰۰
نما ۵۸ ۰٫۹ ۳۰۰۰۰
دامپا روغنی (انواع دامپا برای زیر کار انجام می گیرد ) ۱۰۰×۲۰۰ ۰٫۵ ۲۲۰۰۰
دامپا روغنی ۱۰۰×۲۰۰ ۰٫۶ ۲۸۰۰۰
دامپا روغنی ۱۰۰×۲۵۰ ۰٫۵ ۲۶۰۰۰
دامپا روغنی ۱۰۰×۲۵۰ ۰٫۶ ۳۴۰۰۰
دامپا تیکه ای ۲۰۰ ۶۰۰۰
دامپا تیکه ای ۲۵۰ ۷۵۰۰
ورق صاف ۱۰۰×۲۰۰ ۳۲۰۰۰
تایل سه پله ۰٫۵ ۲۱۰۰۰
نما فرم رنگی ۱۰۰×۲۶ ۵۰۰۰
محصولاتی که ضخامت آنها مشخص نشده است در چند ضخامت موجود هستند. این قیمت ها مربوط به شرکتی در شرق تهران است .

منبع :

https://www.eghtesadnews.com/بخش-اخبار-۳۱/۱۳۷۳۳۲-ورق-های-طرح-سفال-چند-جدول-قیمت

یک پاسخ یا دیدگاه بنویسید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.